„Mini loftų” sieną molbertu pavertęs menininkas: tegul patys vilniečiai įmena, kas čia pavaizduota

Provokuojančios spalvos. Galingų akių žvilgsniai. Miesto transporto ir gamtos motyvų žaismas. Visi, kam tenka lankytis Vilniaus Panerių mikrorajone, nuo šiol mėgina įminti mįslę, kurią žinomas gatvės meno kūrėjas Artus Širin (EttoJa) užkodavo ant atnaujinamo loftų pastato sienos. Netradicinėje pramoninio rajono vietoje kuriamas „Mini loftų“ projektas, „įsileidęs“ gatvės meną ant pagrindinės sienos fasado, rinkoje jau spėtas pavadinti rinkos išsišokėliu. Vystytojai šią etiketę laiko komplimentu ir pabrėžia, kad nestandartinis sumanymas sulaukė aktyvaus NT investuotojų dėmesio.

Pasak kūrinio autoriaus A. Širin, pasiūlymas ant visos bauhaus stilistikos pastato sienos kurti meninę interpretaciją jį pradžiugino tiek dėl bauhaus meninės mokyklos artimumo, tiek dėl to, kad vystytojas paliko visišką kūrybinę laisvę: „Mini loftų“ fasade nesiekiau perteikti konkretaus moralo. Bauhaus yra ne apie tai. Bauhaus atsikrato bereikalingų dalykų ir atveria laisvę formų įvairovei, spalvoms ir funkcionalumui. Šis prigimtinis laisvės pojūtis labai tinka Vilniaus miestui ir jo žmonėms“.

Kaip teigia „Mini loftų“ projekto vadovė Ilma Stasiulytė, Vakaruose modernusis menas yra pagrindinė priemonė naujam gyvenimui prikelti senuosius pramoninius miestų rajonus: „Tokie projektai pritraukia kūrybingus, nestandartiškai mąstančius žmones, o kartu su jų atėjimu ima radikaliai keistis ir paties rajono veidas“.

Pasak pašnekovės, Artur Širin kūrybinis stilius dera ir atspindi šiandieninio „Mini loftų“ pirkėjo vertybes ir energetiką. „Prieš kelias savaites visas Vilnius buvo maloniai nustebintas jo užbaigtu Alberto Einšteino portretu ant pastato Šopeno gatvėje. Manome, kad naujasis kūrinys Paneriuose taps dar vienu ryškiu įrašu šio menininko kūrybinėje kelionėje ir kurs pridėtinę vertę tiek naujiesiems loftų savininkams, tiek visam miestui.“

Straipsnis publikuotas:

Delfi

×
Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.